Po drátě 4: Řešení úlohy č. 7

Co počít s takovým unixovým mailboxem plným spamu? Nejpřímočařejším řešením je zřejmě použít na něj spamožrouta. První přijde na mysl spamasassin, když jej ale na mailbox pustíme (např. příkazem spamassassin --mbox), nejspíš zjistíme, že se s tou hromadou mailů rve nesnesitelně pomalu.

Dál máme mnoho možností: Můžeme si například v mezičase dojít na pizzu. Rozchodit spamd, který chroustání trochu zrychlí. Sehnat nějakého méně známého a spolehlivého, ale přece jen rychlejšího spamožrouta a zkusit, jak se popere on. A nebo, zatímco spamožrout chroupe, zkoušet, jestli ho nepředběhneme: když nenajdeme nic zajímavého grepem na klíčová slova jako "heslo" nebo "password," stojí za to prohledat maily s přílohami, kterých je tak málo, že to jde i ručně.

Komentář

K sestrojení této úlohy nebylo třeba moc práce: Stačilo vzít mailbox plný spamu (na začátku jej byla dvě giga), pustit na něj spamasassin (dá se předpokládat, že bude nejpoužívanějším nástrojem pro řešení), odejít na několik hodin na procházku a po návratu posbírat ty nejkvalitnější spamy s nejvyšším skóre. (Na podobnou práci s mailboxy je nedocenitelným pomocníkem Mail::Box ze cpanu.) Potom už stačí jen vyházet viry, kterých si nevšiml antivir a odstranit všechny chyby, které by mohly účastníky dovést k cíli rychleji, než je zdrávo.

To se samozřejmě úplně nepodařilo. Testeři si všimli, že hledaný mail byl jako jediný označen jako přečtený. Neuniklo jim ani, že jako jediný má v řádku From nějaké smysluplné údaje. Zůstalo mu ale bohužel nejnovější datum.

Některým hráčům pomohl k nalezení správného mailu taky náš vtípek, kdy jsme jako User-Agent od správného mailu nastavili Chucho coby pokus o překlad jména skutečně použitého Muttu do španělštiny, když se odesílatel jevil být Španělem. Překvapilo nás, že doména odesílatele nejen skutečně existovala, ale naši účastníci dokonce zkoušeli Paulovi Felixovi psát o vedlejší úlohu.

S použitím Martinova mailboxu úlohu vyrobila Anička.

Re: Po drátě 4: Řešení úlohy č. 7 Pavel Machek (20. 11. 2009 - 10:24) Sbalit(1)
No nevim, ja to prochazel rucne, a nakonec me zachranilo ze ten ham byl v mailboxu druhy nejvetsi...