Po drátě 3 – začínáme!

Linuxová internetová hra Po drátě 3 začne v pátek 28. 11. 2008 v 19 hodin. Na řešení dvanácti úloh máte k dispozici 4 dny a 17 hodin.

Uplynulo již půl roku od předchozího Po drátě. Tehdy jméno Po drátě ještě neexistovalo – hře jsme říkali prostě jen "korespondenční soutěž" a konala se jednou ročně. Oboje se změnilo. Máme název, a na mnohé žádosti jsme se rozhodli Po drátě pořádat za rok dvakrát.

Další změnou je, že Po drátě již není pořádáno pod hlavičkou SUSE. Ne, nepohádali jsme se – SUSE věnuje ceny pro vítěze, za což mnohokrát děkujeme. Většina organizátorů v SUSE (spokojeně) pracuje, Po drátě však děláme ve svém volném čase a ze své podstaty nejde o komerční záležitost.

Co můžete očekávat? Zhruba to, co v předchozích hrách. Prolistujte si je, třeba vám to pomůže i ve hře. A pokud ne, aspoň budete vědět, na co se připravit: budete potřebovat zejména myslet, umět používat Linux a pro dokončení celé hry i programovat. První část hry by však měla být zvládnutelná i pro linuxové začátečníky. Nebojte se zapojit – nic za to nedáte :-)

Několik důležitých pravidel:

Kompletní pravidla ti budou zaslána po poslání e-mailu s předmětem 0:zaciname na adresu soutez (zavináč) podrate.cz. Postup získání první úlohy je popsán v pravidlech. Doporučujeme si pravidla nechat poslat ihned – není třeba čekat na začátek hry.

V případě, že budete potřebovat z jakéhokoliv důvodu kontaktovat organizátory, použijte e-mail orgove (zavináč) podrate.cz.

Přejeme hodně zdaru!

Anička Bernáthová, Jirka Benc, Martin Mareš, matějčík, Michal Marek, Milan Vančura