Po drátě 3: Řešení vedlejší úlohy B

Oddychová úloha. Dostali jste odkaz na napůl vyřešenou "patnáctku" s obrázkem slona. Ti poctivější ji složili, ostatní rovnou poslali 99:slon. To bylo až na čtyři písmenka správné heslo. Kdo si s patnáctkou chvilku hrál a zkoumal, co jiného by z těch dílků šlo poskládat, brzy zjistil, že správné heslo se skrývá pod horními čtyřmi dílky slona.

Komentář

Téměř všichni, kdo tuto úlohu našli, nakonec našli i to správné zvíře (pár lidí ještě zkusilo slůně nebo slonici). Jelikož se všechny bonusové úlohy posílaly se stejným číslem, nešlo u některých pokusů poznat, ke které úloze patří. Takže například nevíme, jestli se někdo pokoušel crackovat 33-znakové hashe v adresách obrázků. Během testování se objevil nápad vyrobit patnáctku s lichou permutací, která jaksi nejde poskládat. Ale nechtěli jsme vás připravit o ten pocit dobře vykonané práce při pohledu na složeného slona (když už jsme vám za to nedali heslo).

Autorem úlohy je Michal Marek.

Re: Po drátě 3: Řešení vedlejší úlohy B docx.franta (4. 12. 2008 - 11:14) Sbalit(2)
Ahoj, nejprve sem taky zaslal heslo "slon", potom jsem asi pul hodiny toho slona skladal v domneni, ze po slozeni mi skript sdeli heslo. A ono nic :( Tak jsem hledal vsude mozne a prave u tehle ulohy jsem prisel na dalsi ulohy (komentar v png a http hlavicka, ktera me dovedla k mailove hlavicce..) Ale na to ze mam odsunout horni radu sem opravdu neprisel :D
Re: Po drátě 3: Řešení vedlejší úlohy B Michal Kubeček (4. 12. 2008 - 12:25) Sbalit(1)
Já na to přišel tak, že když se po složení neozvala žádná fanfára,
zkusil jsem, jestli se to nemá složit tak, aby bylo volné políčko vlevo
nahoře a čisté bílé vpravo dole. Tím jsem samozřejmě odkryl některé
políčko horní řady a pak už jsem se podíval i na ta ostatní.

Předtím jsem ale samozřejmě vyzkoušel slona a slonici (když už heslo pro
získání úlohy bylo "samice").