Po drátě 3: Řešení úlohy č. 1

Jednoduchá úloha na začátek. Při připojení se pomocí telnetu na port 9999 stroje video.podrate.cz se objevilo zhruba pětiminutové ascii-artové video, na jehož konci bylo vypsáno heslo.

Protože video již na daném portu neběží, můžete si alespoň pustit lokálně skript, který se pro každé připojení spouštěl na serveru a video generoval: video.sh

Správné heslo bylo petrzel.

Komentář

Přestože byla první úloha záměrně jednoduchá, ne všichni věřili, že stačí jen se dívat. Spousta lidí se domnívala, že na videu budou celou dobu jezdit jen tři autíčka, takže jsme dostávali např. následující chybná hesla:

2:auto
2:cesta
2:nakladak
2:autobus
2:cisterny
2:dalnice
2:dve dodavky jedou zleva do prava, jedna z prava doleva
2:v3s
2:popelari
2:trinakladniauta

Někteří zkoušeli poslat jako řešení všechno možné i nemožné, co ve videu zahlédli:

2:FRAGILE
2:zoom
2:-(OO)----(O)-

Dva lidi nám dokonce poslali celé jedno autíčko. Další pak zkoušeli o něco originálnější přístup:

2:animace
2:chcidalsiulohu
2:telnet video.podrate.cz 9999
2:LINEMODE
2:^]

Ani ten však ke druhé úloze nevedl.

Poměrně dlouhé diskuze mezi organizátory kupodivu vyvolala otázka, jestli má nebo nemá video končit smazáním obrazovky. Nakonec zvítězil názor, že ano, z jednoduchého důvodu: aby ti, co od videa utečou, neměli heslo úplně zadarmo. Což se ukázalo jako prozíravé, neboť i hesla typu 2:punt! jsme v robůtkově logu objevili.

Autorským řešením bylo přesměrovat si výstup telnetu do souboru, pak odejít na svačinu a po návratu vzniklý soubor prolistovat.

Autorem úlohy je Jirka Benc.

Re: Po drátě 3: Řešení úlohy č. 1 d.petr (3. 12. 2008 - 19:10) Sbalit(1)
Já tam vidím svá dvě řešení! :-D
Re: Po drátě 3: Řešení úlohy č. 1 dan (4. 12. 2008 - 13:14) Sbalit(1)
tohle byla pekne kruta uloha, jakmile jsem tam videl litat ty pismenka, udelal jsem si screenshot obrazovky a jal jsem se presmyckama lustit heslo, az jsem ho vylustil

pak zvednu oci zpatky k obrazovce a tam je heslo napsany, fuj! :-P
Re: Po drátě 3: Řešení úlohy č. 1 robotron (15. 12. 2008 - 23:38) Sbalit(1)
Zpocatku jsem neveril, ze by mela byt pointa v zirani na video delsim nez par vterin, tak jsem se chvili snazil prijit na neco skryteho (klamalo me volani po manu) -- cekal jsem, ze heslo bude v nejake stavove promenne spojeni, popr. ze tam probehne a vzapeti bude smazano. Nic z toho, takze head -hodne | strings | sort | uniq a bylo to tam.

Animace pekna, usmevna byla jeji reakce na C-c a C-\, jinak nic zvlastniho. Ale grafika byla dobra, zavzpominal jsem na CP/M hru Ladder ;-)