Odpověď na příspěvek

Vysvětlení k páté úloze a omluva orgů Jirka Benc (org) (13. 11. 2009 - 22:39)
Hráčům, kteří se trápili s tím, že jim skript tvrdil, že mají správné heslo, a robotek ho odmítal, dlužíme vysvětlení.

Úloha měla mít jednoznačné řešení. Nikdo z testerů se netvářil, že tomu tak není; bohužel, na některé věci se přijde až při živé hře. Ve chvíli, kdy jsme chybu zjistili, už úlohou prošlo slušné množství hráčů, z nichž někteří zkoušeli různá hesla, která skript bral jako správná (a robotek ne), až po nějaké době přišli i na to "naše správné".

Debata orgů byla bouřlivá (a docela dlouhá). Zvažovali jsme různá řešení, například přidat do zadání úlohy, že řešení je smysluplné slovo. Tím bychom ale znevýhodnili ty, kteří už měli úlohu vyřešenou. Nebo nechat robotka, aby uznával vše, co projde skriptem. To by zase znevýhodnilo ty, co taková hesla zkoušeli, a po delší době přišli na to "správné".

Nakonec jsme došli k závěru, že jediné řešení problému, které nikoho nepoškodí, je nechat úlohu tak, jak je, a přidat nápovědu. Nápovědu jsme dali bez časového postihu a posíláme ji za nejnižší možnou dobu, která je možná - za 3 hodiny (ve chvíli, kdy jsme nápovědu zaváděli, byl aktuální nejdelší čas řešení dvě a půl hodiny).

Moc se všem omlouváme, a doufáme, že tohle bude největší letošní zádrhel.
Předmět:
Jméno:
E-mail:
Pět koček chytí pět myší za pět minut. Za kolik minut chytí sto koček sto myší

Text příspěvku: